Ochrona środowiska Nowy Sącz, Gorlice, Krosno, Jasło

Prawna ochrona środowiska obejmuje szereg regulacji, które mają służyć m.in. zapewnieniu bezpieczeństwa ekologicznego dla obecnych i przyszłych pokoleń. Do obowiązujących wytycznych środowiskowych muszą stosować się nie tylko firmy, ale również instytucje czy też gminy i powiaty. Bez gruntowej znajomości przepisów trudno sprostać piętrzącym się z roku na rok wymaganiom. Dlatego obowiązki z zakresu ochrony środowiska warto powierzyć specjalistom.

Fachowa obsługa z zakresu ochrony środowiska dla firm, urzędów i instytucji

W TERRA VERDE świadczymy kompleksową obsługą prawną i techniczną dla firm, powiązaną z doradztwem pod kątem ochrony środowiska. W zależności od potrzeb Klienta przejmujemy wszystkie lub wyłącznie wybrane obowiązki, które wynikają z przepisów dotyczących ochrony środowiska. Nie tylko oferujemy stałą obsługę, ale również realizujemy zlecenia jednorazowe.

Dzięki wiedzy i doświadczeniu ochrona środowiska nie ma przed nami żadnych tajemnic. Swoje usługi kierujemy do firm, urzędów i instytucji działających w miastach takich jak Nowy Sącz, Gorlice, Krosno oraz Jasło. Od lat wspieramy podmioty w ich codziennym funkcjonowaniu, dzięki czemu mogą uniknąć dotkliwych kar za nieprzestrzeganie przepisów środowiskowych, obniżyć koszty działania i skupić się na rozwoju.

Cały czas monitorujemy zmiany w ustawodawstwie, tak aby nasi Klienci byli zawsze na bieżąco i prawidłowo realizowali najnowsze wytyczne. Dzięki temu zyskują oni pewność, że prowadzą biznes zgodnie z prawem.

Ochrona środowiska: Nowy Sącz, Gorlice, Krosno, Jasło – kompleksowa obsługa

Dla naszych Klientów świadczymy profesjonalne wsparcie z zakresu ochrony środowiska, w tym m.in.:

  • obliczamy opłaty za korzystanie ze środowiska,
  • sporządzamy i przesyłamy do właściwych urzędów sprawozdania z zakresu ochrony środowiska,
  • opracowujemy i składamy raporty do Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBiZE),
  • opracowujemy m.in. operaty wodnoprawne, operaty ochrony powietrza, wnioski o wydanie pozwoleń na wytwarzanie odpadów i wnioski rejestrowe o wpis do bazy,
  • dokonujemy zgłoszeń instalacji,
  • opracowujemy Karty Informacyjne Przedsięwzięć (KIP).

W imieniu przedsiębiorcy prowadzimy całość dokumentacji z zakresu gospodarki odpadami (w tym ewidencję odpadów, zbiorcze zestawienia danych o odpadach). Opracowujemy i składamy sprawozdania dotyczące opakowań oraz odpadów opakowaniowych.

Sporządzamy roczne ewidencje m.in. o poborze wód powierzchniowych lub podziemnych czy też rodzaju i ilości odprowadzanych ścieków. Dla gmin i powiatów wykonujemy Programy Ochrony Środowiska i raporty z ich realizacji.

Nie wiesz, czy jakie obowiązki dotyczą prowadzonej przez Ciebie działalności, a ochrona środowiska wydaje Ci się skomplikowaną materią? W TERRA VERDE świadczymy profesjonalne usługi doradcze. Rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości i odpowiemy nawet na najtrudniejsze pytania. Wskażemy, jakie przepisy środowiskowe mają zastosowanie w przypadku prowadzonej działalności i zadbamy o realizację wszystkich wynikających z nich obowiązków.

Jeśli prowadzisz swoją działalność na terenie miast takich jak Nowy Sącz, Gorlice, Jasło oraz Krosno, a ochrona środowiska ma dla Ciebie szczególne znaczenie, skontaktuj się z nami już dziś. Odpowiemy na Twoje wszelkie pytania i kompleksowo zajmiemy się Twoim biznesem, tak aby był on dostosowany do najnowszych wytycznych środowiskowych.

Dowiedz się więcej na temat oferowanych przez nas usług: